İL-STAR 35 HP MISTBLOWER – ULV

MİKRO-DOZAJ SİSTEMİ

Bu sistem ile 3 farklı kimyasalın, birbirine karışmadan, formülasyonu hazırlanır. 7 litre kapasiteli 3 adet ilaç tankına, istenilen ilaç konulur. Yapılacak uygulamanın çeşidine göre istenilen ilaç seçilir ve bu sayede ilaçlar birbirine karışmadan 3 farklı uygulama (örneğin uçkun, larva ve rezidüel) yapılır.

Mikro – dozaj pompası, istenilen formülasyon karışımının hazırlanması için manüel olarak ayarlanır. Bu sayede yapılacak uygulamaya ait uygun karışım miktarı ayarlanmış olur.

UZAKTAN KUMANDA SİSTEMİ

Kablosuz kumanda sistemi radyo frekansıyla kontrol edilip, 50 metreye kadar makineyi çalıştırmaktadır. Makinenin tüm fonksiyonları (motor başlatma – durdurma, motor devri yükseltme – düşürme, ilaçlama başlatma – durdurma, yıkama başlatma – durdurma, aydınlatma lambası açma – kapama, döner kafanın yatay ve dikey hareket ettirilmesi) bu kumanda ile kontrol edilebilmekte, üzerindeki joystick ile döner kafanın hareketi de çok rahat sağlanmaktadır.

NOZUL (MEME) SİSTEMİ
ULV yöntemi için döner kafanın dışında ve içinde toplam 10 adet nozul kullanılır. Ayrıca dış taraftaki nozullar devre dışı bırakılarak, isteğe bağlı sayıda da 0,2 mm nozullar kullanılabilir. Bu nozullar ile 0-50 mikron çapında damlacık oluşturulur. Bu, uçkun uygulamaları için kullanılan yöntemdir. 30 metreye kadar ilaçlama yapılır.

MISTBLOWER

Mistblovver yöntemi için döner kafanın içindeki nozullardan (5 adet) 0,5 mm’lik olanlar kullanılır. Bu nozullar ile 50-100 mikron çapında damlacık oluşturulur. Yüksek ya da uzak mesafedeki yerlerin ilaçlamasında tercih edilir. Uçkun ve rezidüel uygulamalar için kullanılan yöntemdir. 30 metreye kadar ilaçlama yapılır.

KANAL İLAÇLAMA SİSTEMİ

50 metrelik uzatma hortumu ile makinenin giremeyeceği ve ulaşılması zor alanların ilaçlaması çok rahatlıkla yapılır. İlaçlama tabancasının ucunda yer alan nozul ile 100 – 200 mikron çapında damlacık oluşturulur. Bu sayede rezidüel ve larva uygulamaları yapılır.

KÖRÜK VE KAFA SİSTEMİ

Yatay 180°dikey 220°hareket kapasitesine sahip döner kafa ile istenilen alanların sadece kumanda üzerinden kolaylıkla ilaçlaması yapılır.

NEDEN TERCİH EDİLMELİ ?

  1. Mikro – Dozaj sistemi sayesinde üç farklı ilaç, istenildiği karışım oranlarında kullanılabilmekte ve bu sayede zaman kaybı yaşanmamaktadır. Ayrıca işçilik ve ilaç maliyeti de düşmektedir. Böylelikle yüksek verim alınabilmektedir.
  2. Çift yönlü nozul sistemi mevcut olduğundan, hem uçkun mücadelesi için ULVyöntemi hem de rezidüel mücadeleler için MISTBLOVVER yöntemi aynı cihaz ile yapılabilmektedir.
  3. Yüksek kapasiteli formülasyon tankına sahip, daha yüksek basınç ile diğer uygulama ekipmanlarının ulaşamadığı mesafelere ilaç püskürtebilen, güçlü bir ilaçlama makinesidir.
  4. Püskürtme hacmini, bağımsız çalışan motorundan almaktadır.
  5. Hem HV (yüksek hacim) hem de ULV (çok düşük hacim) uygulamaları ile tüm haşerelere karşı mücadeleler kolaylıkla yapılabilmektedir.

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ruhsatına, Tarım Alet ve Makine Test Merkezi Müdürlüğü (TAMTEST) raporuna, Türk Standartları Enstitüsü Kritere Uygunluk Belgesine (TSEK) ve ayrıca self-deklarasyon ile CE belgesine sahiptir.

Halk sağlığını tehdit eden haşerelere (sivrisinek, karasinek, bit, pire, kene vb.) karşı geniş alanların ilaçlanmasında çok amaçlı (larva mücadelesi, uçkun mücadelesi vb.) kullanılan bir cihazdır. Aynı zamanda çok geniş narenciye ve meyve ağaçlarının olduğu zirai alanlarda da kullanılabilmektedir.

Motor: Lombardini LDW 1404 Dizel Motor. 35.2 HP, 4 silindir.

Makine Ölçüleri

500 Litre Depolu                     300 Litre Depolu

*Genişlik : 146 cm                          *Genişlik : 125 cm

*Uzunluk  : 210 cm                         *Uzunluk : 160 cm

*Yükseklik : 185 cm                        *Yükseklik : 170 cm

*Ağırlık : 530 kg                              *Ağırlık : 500 kg

Depo Hacimleri

Mikro-Dozajlama Sistemli                           Mikro-Dozajlama Sistemsiz

*Su Deposu : 500 Lt.                                              *Karışım Deposu : 500 Lt. / 300 Lt.

*İlaç Deposu : 3×7 Lt.                                             *Yakıt Deposu : 30 Lt.

*Yakıt Deposu : 30 Lt.                                            *Temizleme Su Deposu : 30 Lt.

*Temizleme Su Deposu : 30 Lt.

Püskürtme Mesafesi

  • Ulv : 25 – 30 m.
  • Mist Blower : 25 – 30 m.
  • Kanal Aparatı : 10 – 11 m.

Yakıt Tüketimi

3,30 litre/saat mazot

500 Litre Depolu ve Mikro-Dozajlama Sistemli

300 Litre Depolu ve Mikro-Dozajlama Sistemsiz

Diğer Ürünlerimiz